Fundacja Promesa, Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów Patronus – w rejestrze UOKiK publikowane są kolejne wpisy

Dopiero co w czerwcu pisaliśmy o nowej fali pozwów za klauzule niedozwolone – tym razem kierowanej przez Fundacja Promesa z siedzibą w Gdyni, a poprzednio przez Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów Patronus i osoby z nim związane, a już mamy kolejne wpisy w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa UOKiK w wyniku powództw złożonych przez w/w podmioty.

Przykładowe wpisy – Fundacja Promesa i Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów Patronus

Dla przykładu można wskazać wpis z grudnia 2015 r. z powództwa Fundacji Promesa:

„Przelew zwrotny będzie pomniejszony o różnicę / koszt dostawy zamówienia, z którego produkt pochodzi” (sygnatura akt XVII AmC 2046/14)

Oraz wpis z tej samy daty z powództwa Stowarzyszenia Ochrony Konsumentów Patronus:

„Złożenie zamówienia w sklepie internetowym oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu w brzmieniu z dnia złożenia zamówienia oraz oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu „Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną” (sygnatura akt XVII AmC 8261/13)

Po ostatnim orzeczeniu Sądu Najwyższego dotyczącym rozszerzonej skuteczności prawomocnego wyroku uznającego postanowienie wzorca umowy za niedozwolone z pewnością podobnych publikacji będzie znacznie więcej. Szerzej o tym orzeczeniu i jego skutkach można przeczytać tutaj:

> ROZSZERZONA SKUTECZNOŚĆ PRAWOMOCNEGO WYROKU ZA KLAUZULE NIEDOZWOLONE – JAK JĄ ROZUMIEĆ

Podsumowanie

Jak widać część masowych powództw o stosowanie przez przedsiębiorców, szczególnie sprzedawców internetowych, znalazła swój finał w postaci publikacji wpisu w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezes UOKiK. Samo stosowanie przez przedsiębiorców klauzul niedozwolonych należy oczywiście napiętnować, ale już kilku/kilkunastokrotne karanie ich za to samo postanowienie należy ocenić negatywnie. Wszystkim pozwanym przedsiębiorcom radzimy zachować spokój i podjąć próbę merytorycznej obrony aby zminimalizować koszty postępowania.

 

Tagged under:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapewnij sobie bezpieczeństwo. Zobacz jak działamy

1
>
Wypełnij formularz bezpłatnej wyceny

Wyjaśnij nam dokładnie czego potrzebujesz wypełniając formularz. Jeżeli będziemy potrzebowali dodatkowych informacji, dopytamy Cię o nie. Wycena jest bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

2
>
Zapoznamy się ze sprawą i przygotujemy wycenę

Nasi prawnicy zapoznają się z Twoją sprawą i przygotują dla Ciebie bezpłatnie wycenę. Otrzymasz ją maksymalnie w 3 godziny (w dni robocze), chyba że sprawa będzie wymagała dodatkowych konsultacji.

3
>
Akceptacja warunków współpracy

Jeżeli otrzymana wycena odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozpoczęli współpracę. Wystarczy Twoja akceptacja. To Ty podejmujesz decyzję.

4
Nasi prawnicy
rozpoczynają pracę

Po zaakceptowaniu przedstawionych warunków, nasi prawnicy rozpoczynają pracę nad Twoim zleceniem. O postępach prac będziesz informowany na bieżąco.

    Chronimy Twoją prywatność. Twój adres email posłuży tylko do kontaktu w sprawie wyceny.

    Kontakt z nami

    +48 (61) 84 75 518
    kontakt@klauzuleniedozwolone.pl

    Serwis należy do Netlibre Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (Św. Wawrzyńca 1C/10, 60-539 Poznań)| KRS: 0000395252 | Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS | NIP 7811872393

    Zaloguj