Media o nas

Raport klauzulowy na czerwiec 2016 roku

(...) "Niewiele niedozwolonych zapisów trafiło do rejestru Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od czasu opublikowania naszego ostatniego miesięcznego raportu klauzulowego.

Ich liczba wynosiła dokładnie 24 postanowień, co daje blisko jedną klauzulę niedozwoloną dziennie."

UOKiK mówi "dość" łowcom klauzul

(...) "Projekt zmian w ustawie nie wzbudza entuzjazmu wśród przedsiębiorców i praktyków rynku e-commerce. Dawid Bugajski, prawnik doradzającego e-sklepom serwisu Klauzuleniedozwolne.pl, obawia się jednak, że konsumenci mogą zostać bezbronni, a przedsiębiorcy… wpadną z deszczu pod rynnę".

Spamują, grożą procesami i naciągają na kupno regulaminów

(...) "Grożenie mailami wiąże się z problemem tzw. klauzul niedozwolonych, czyli zapisów, które są niedozwolone prawnie. Ich rejestr prowadzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Codziennie odbieramy kilka telefonów od zaniepokojonych osób, które posiadają jedynie stronę firmową, bez możliwości składania zamówień. W takim wypadku regulamin sprzedaży nie jest konieczny.

gloswielkopolski.pl
Przeczytaj cały artykuł »

Ponad 30 proc. sklepów internetowych narusza zbiorowe interesy konsumentów

(...) "Z badania przeprowadzonego na grupie 1000 polskich sklepów internetowych przez serwis KlauzuleNiedozwolone.pl wynika, że ponad 30 proc. z nich posiada w swoich regulaminach klauzule niedozwolone z rejestru prowadzonego przez prezesa UOKiK".

Stawki urzędowe dla radców i adwokatów coraz niższe

(...) "Proponowane zmiany należy ocenić zdecydowanie pozytywnie. Powinny one przystopować nieco aktywność stowarzyszeń i reprezentujących je pełnomocników, a z pewnością przyczynią się one do obniżenia kosztów procesu ponoszonych przez przedsiębiorców w razie przegranej przed sądem - zauważa Rafał Bugajski z serwisu KlauzuleNiedozwolone.pl".

Ponad 30% sklepów internetowych w Polsce narusza zbiorowe interesy konsumentów

(...) "Regulaminy sklepów były badane za pomocą jedynej w Polsce automatycznej wyszukiwarki klauzul niedozwolonych KlauzuleNiedozwolone.pl. Dzięki temu narzędziu każdy przedsiębiorca oraz konsument może bezpłatnie w ciągu kilku minut sprawdzić, czy w regulaminie jego sklepu nie występuje zakazana klauzula z rejestru UOKiK".

Jak w 3 minuty przeanalizować 2700 klauzul niedozwolonych w umowie?

(...) "Co roku przybywa w rejestrze około 300 kolejnych klauzul niedozwolonych. Stąd niezmiernie ważne jest dla każdego przedsiębiorcy nie tylko jednorazowe sprawdzenie regulaminu, czy też wzorca umowy pod kątem występowania klauzul niedozwolonych, ale ciągły monitoring. Taki monitoring zapewnia także serwis KlauzuleNiedozowolne.pl".

Sklepy internetowe naruszają zbiorowe interesy konsumentów

(...) "Badanie przeprowadzono we wrześniu tego roku na losowo wybranych sklepach internetowych w różnych kategoriach i dotyczyło występowania klauzul niedozwolonych (inaczej zwanych abuzywnymi) znajdujących się w rejestrze prowadzonym przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów".

E-sklepy nadal łamią prawo

(...) "Okazuje się, że wiele sklepów czasami nieświadomie wciąż ma je w regulaminach. Serwis klauzuleniedozwolone.pl sprawdził tysiąc losowo wybranych sklepów pod tym kątem. Okazało się, że aż co trzeci łamie prawo. – Gdy rozmawialiśmy z ich właścicielami, okazywało się, że bardzo wielu z nich nie jest świadomych tego, że w ich regulaminie występują takie klauzule ani tego, jakie zagrożenie finansowe to dla nich stanowi".

Co trzeci e-sklep łamie prawo?

(...) "Wiele sklepów ma niezgodne z prawem zapisy w regulaminach. Serwis klauzuleniedozwolone.pl sprawdził 1000 wybranych sklepów pod tym kątem. Okazało się, że prawo łamie aż co trzeci z nich. Część właścicieli nie zdaje sobie sprawy z niedozwolonych klauzul w regulaminach własnych sklepów".

E-sklepy nagminnie łamią prawa klientów

(...) "Z badania przeprowadzonego przez serwis na przełomie września i października (przyjrzano się regulaminom tysiąca e-sklepów) wynika, że niektóre błędy powtarzają się. – Sprzedawcy upierają się, że sądem właściwym do rozpatrywania sporów jest sąd właściwy do zarejestrowania siedziby sklepu, czy zastrzegają sobie, że możliwe są błędy w opisach produktów".

Handel: Wadliwy regulamin w co trzecim e-sklepie?

(...) "Znaczna część sklepów internetowych posiada regulaminy, które zawierają tzw. klauzule niedozwolone - wynika z badań serwisu KlauzuleNiedozwolone.pl. Nie musi to świadczyć o tym, że polscy konsumenci są wciąż nabijani w butelkę. Problemy mają raczej sprzedawcy, którym grożą pozwy i wysokie kary nawet pomimo najlepszych chęci".

Pozwy za regulaminy będą umorzone. E-sklepom się upiekło?

(...) "Właściciele nie tylko popełniają lub kopiują błędy, ale też zapominają o umieszczeniu podstawowych informacji. Według naszych danych, około 50-60 procent regulaminów nie posiada podstawowych zapisów dotyczących na przykład warunków reklamacji, zwrotu sprzętu lub dostawy".

Polskie sklepy internetowe: trzeba uważać

Zapisy zabronione przez UOKiK serwis Klauzuleniedozwolone.pl znalazł w regulaminie co trzeciego spośród tysiąca losowo wybranych e-sklepów - podaje Rp.pl.

Jak czytamy, dotyczyły m.in. bezprawnego ograniczania prawa konsumentów do korzystania z reklamacji, czy też sposobu płacenia za dostawę.

Uwaga na ogólne warunki umów biur podróży!

(...) "Aby skutecznie uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie, warto zapoznać się z postanowieniami, które zostały umieszczone w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez UOKiK. Trzeba pamiętać o tym, że nawet jeśli umowa została już podpisana, postanowienia niedozwolone i tak nie wiążą konsumenta".

UOKiK ukarał Vision Express. Ważna decyzja dla konsumentów

(...) "Zastosowane przez Vision Express klauzule niedozwolone należą do kategorii najczęściej pojawiających się w regulaminach sklepów internetowych".

Stowarzyszenia konsumenckie sprawdzają e-sklepy

(...) "Najwięcej powództw pojawia się za sprawą stowarzyszeń konsumenckich i podobnych podmiotów, które specjalizują się w tego typu praktykach. Co ważne, takich podmiotów jest coraz więcej - mówi Rafał Bugajski z serwisu KlauzuleNiedozwolone.pl. Jednak same stowarzyszenia nie mogłyby zgłaszać nowych zapisów, gdyby nie stosowali ich przedsiębiorcy. Problem jest szczególnie widoczny w regulaminach sklepów internetowych, które często są kopiowane bez głębszej analizy i bez przeprowadzenia audytu pod kątem klauzul niedozwolonych".

 

Zapewnij sobie bezpieczeństwo. Zobacz jak działamy

1
>
Wypełnij formularz bezpłatnej wyceny

Wyjaśnij nam dokładnie czego potrzebujesz wypełniając formularz. Jeżeli będziemy potrzebowali dodatkowych informacji, dopytamy Cię o nie. Wycena jest bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

2
>
Zapoznamy się ze sprawą i przygotujemy wycenę

Nasi prawnicy zapoznają się z Twoją sprawą i przygotują dla Ciebie bezpłatnie wycenę. Otrzymasz ją maksymalnie w 3 godziny (w dni robocze), chyba że sprawa będzie wymagała dodatkowych konsultacji.

3
>
Akceptacja warunków współpracy

Jeżeli otrzymana wycena odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozpoczęli współpracę. Wystarczy Twoja akceptacja. To Ty podejmujesz decyzję.

4
Nasi prawnicy
rozpoczynają pracę

Po zaakceptowaniu przedstawionych warunków, nasi prawnicy rozpoczynają pracę nad Twoim zleceniem. O postępach prac będziesz informowany na bieżąco.

Chronimy Twoją prywatność. Twój adres email posłuży tylko do kontaktu w sprawie wyceny.

Kontakt z nami

+48 (61) 84 75 518
kontakt@klauzuleniedozwolone.pl

Serwis należy do Netlibre Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (Św. Wawrzyńca 1C/10, 60-539 Poznań)| KRS: 0000395252 | Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS | NIP 7811872393

Zaloguj